Opinia – Zuza i Souvenirs

W zespole Pro-Linen mamy przyjemność gościć całkiem spore grono wspaniałych zawodników, reprezentujących nas na zawodach na każdym szczeblu – od regionalnych, po międzynarodowe włącznie. Dbając o kondycję ich koni, wielokrotnie dostajemy do wykonania zadanie fascynujące i trudne zarazem – każdy z czterokopytnych sportowców ma swoje wymagania i potrzeby, swoją końską osobowość o skomplikowanej naturze, charakterystyczne cechy w zależności od dyscypliny. Tym bardziej cieszą nas momenty, kiedy otrzymujemy od zawodników pozytywny feedback – zdjęcia zwierząt w rosnącej z każdym dniem kondycji, informacje o poprawie wyglądu czy zachowania, i wreszcie – wyniki z zawodów.

 

Czasami pierwsze pozytywne nowiny przychodzą bardzo szybko – tak było z Zuzanną Nowakowską, od niedawna naszą Ambasadorką, którą z wielką radością chcielibyśmy wszystkim przedstawić!

 

Zuzia to młoda, bardzo utalentowana zawodniczka, startująca równolegle w dwóch dyscyplinach – skoki przez przeszkody oraz ujeżdżenie – co samo w sobie jest niecodziennym osiągnięciem. Dodajmy do tego, że w obydwu konkurencjach nasza Ambasadorka wielokrotnie zajmowała medalowe pozycje na prestiżowych i dobrze obsadzonych imprezach. Do jej największych osiągnięć zaliczyć można: coroczne starty w MP i HPP w ujeżdżeniu w latach 2012-2016, zakończone zdobyciem 3 medali (srebrny – HPP 2013, brąz – MP 2013, srebrny – MP 2015), bardzo udany występ na ME w ujeżdżeniu w 2013 roku, wielokrotne miejsca w tak zwanej „top five” podczas skokowych konkursów na zawodach CSI/CSIYH. W latach 2013, 2015 oraz 2016 Zuzia reprezentowała Polskę jako członkini Kadry Narodowej. Końmi, które uważny obserwator może skojarzyć z zawodniczką, były m.in: Bandoliene i Halifax van de Heffinck (skoki) oraz Rubinstern II i kuc Filadelfia J (ujeżdżenie). Aktualnie Zuzia wprowadza w świat ujeżdżenia kolejnego młodego konia, zaledwie 4-letniego Souvenirs M oraz opiekuje się niedawno narodzonym źrebakiem od swojej ukochanej klaczy Bandoliene.

 

Nie musieliśmy długo prosić o opinię Zuzy na temat pasz Pro-Linen! Chętnie postanowiła opowiedzieć nam, jak po pierwszych miesiącach współpracy ocenia nasze produkty. Sami zobaczcie:

 

Pierwszą rzeczą, którą zauważyłam już na samym początku stosowania pasz Pro-Linen jest to, że są bardzo aromatyczne i przede wszystkim smaczne. Klacz Bandoliene (12 lat, po karierze skokowej, obecnie karmiąca źrebaka) zawsze była problematycznym koniem do zadowolenia w zakresie żywienia. Prawie przy każdym rodzaju paszy nie chciała jeść lub nie dojadała posiłków (wliczając w to czysty owies). Teraz dojada „do czysta” i robi to bardzo chętnie – jest to dla niej szczególnie ważne, ponieważ jest w trakcie leczenia choroby wrzodowej. Dzięki sieczce Alfibre Digest powoli wraca do zdrowia, a pasza Day Complex Musli Light pozwala jej spokojnie wykarmiać malucha bez nadmiernego dostarczania energii. Wałach Souvenirs M (4 lata, w treningu ujeżdżeniowym – na razie lekkim ze względu na wiek) nie może jeść owsa, ponieważ, prosto mówiąc, wariuje po nim – roznosi go zarówno w boksie, jak i na treningach w negatywny sposób (bryka, nie koncentruje się). Zależało nam opanowaniu jego energii, ale zachowaniu jej na wyższym poziomie, stąd też decyzja o zastosowaniu paszy Olympic Show Mix mimo treningu ujeżdżeniowego. Pasza ta, w połączeniu z sieczką Alfibre Lucerne, jest bardzo wydajna – nie wymaga bardzo dużych dawek, jednocześnie chroniąc przed spadkiem masy ciała, o który bardzo łatwo u naszego ogromnego, bo mierzącego 180 cm, młodziaka. Dzięki takiej diecie „dzieciak” nadal jest pełen energii, jednak nie spala się i bardzo chętnie pracuje z człowiekiem zamiast kombinować.

 

Doświadczenie naszej Ambasadorki robi swoje także w kwestiach żywieniowych – jak sami mieliście się okazję przekonać, Zuzia precyzyjnie ocenia potrzeby i reakcje swoich koni na konkretne produkty. Współpraca z nią jest konsekwentna i nie trzeba było długo czekać na pierwsze efekty… 🙂 Nie możemy już doczekać się momentu, kiedy „wykarmiony” przez nas wspaniały Souvenirs M oraz jego młodszy „braciszek” od zasłużonej Bandoliene wyjdą na czworoboki i razem z Zuzią sięgną po pierwsze sukcesy! Będziemy z zapartym tchem śledzić karierę zarówno naszej utalentowanej zawodniczki, jak i jej wyjątkowych koni – i do tego samego zachęcamy również wszystkich naszych Obserwatorów 🙂

Udostępnić ten wpis?

admin