Pasze, nie tylko pełnoporcjowe

Czy wiesz, że…

…na rynku paszowym znajdziemy nie tylko pasze tak zwane „pełnoporcjowe”, przeznaczone do podawania w roli głównego posiłku, ale też „balancery” i koncentraty  – doskonałą propozycję dla tych, którzy szukają urozmaicenia dla złożonej z owsa i siana diety swojego konia.

 

Założeniem pasz typu „balancer” i koncentratów paszowych jest dostarczenie zwierzęciu możliwie jak najwięcej niezbędnych wartości pokarmowych w stosunkowo małej dawce. Produkty te tylko w uzasadnionych przypadkach nadają się do karmienia bez udziału owsa. Posiadają jednak tę niewątpliwą zaletę, że łatwo i ekonomicznie bilansują końską dietę.

Spotkać je można zarówno w wersji granulowanej, jak i apetycznie wyglądającego musli. Stosowanie ich z owsem w zalecanej przez producenta dawce najczęściej pozwala na pokrycie w pełni zapotrzebowania na składniki pokarmowe, w tym witaminy i minerały, wykluczając tym samym konieczność podawania dodatkowych suplementów. Dzienna porcja zazwyczaj nie przekracza 1-1,5 kg. Jest to więc rozwiązanie nieskomplikowane i korzystne finansowo, co w przypadku wielu osób stanowi najważniejszy atut.

Należy jednak pamiętać, że nie w każdej sytuacji możemy zastosować koncentrat bądź balancer. W przypadku wątpliwości czy nadaje się dla Twojego konia – zachęcamy do kontaktu ze specjalistą w zakresie żywienia koni!

 

Pro-Linen poleca zaś paszę typu koncentrat – musli One Meal, które „słynie” z tego, że już przysłowiowa jedna miarka może zmienić dietę naszego konia w znaczący i korzystny sposób, przy okazji pozwalając właścicielowi na bezpieczne oszczędności ☺

https://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-One-Meal-skoncentrowana-pasza-dla-koni/491

 

Obserwujących naszą stronę i  Fanpage zapraszamy za tydzień po kolejne żywieniowe ciekawostki! Przypominamy, że zawsze w komentarzach pod postem bądź w wiadomości prywatnej możecie zgłaszać tematy, które szczególnie Was interesują, a my chętnie je poruszymy!

 

Udostępnić ten wpis?

admin