Opinia – Lewiatan

Zarówno w świecie ludzkim, jak i końskim życie pisze różne scenariusze. Niekiedy bywa tak, że tryskający energią przez wiele lat rumak z biegiem czasu podupada na zdrowiu, traci formę czy po prostu staje się wyraźnie osowiały. Nie zawsze musi być to związane z chorobą – w wielu przypadkach „wystarcza” sam wiek i związane z nim uciążliwości, by radosny do tej pory koń stracił werwę i – szczególnie w okresach przejściowych między latem a zimą – zaczął wykazywać niepokojące objawy, a w tym utraty wagi czy apetytu.

Zdarza się również, że w cieniu tych naturalnych problemów rozwija się schorzenie, które rzutuje na kondycję i samopoczucie konia. Wcześnie wykryte, daje szanse na konkretne działania i poprawę jakości życia zwierzęcia. Jedną z najważniejszych kwestii, z jakimi należy się zmierzyć, gdy nasz pupil nie domaga, jest rozsądne i przemyślane żywienie rekonwalescenta czy seniora.

 

A te przemyślenia często prowadzą do zmiany o 180 stopni w życiu samego konia. Tak też było z Lewiatanem, który – przez wiele lat karmiony standardowo sianem, owsem i w razie potrzeby dodatkami witaminowymi czy meszem – po zdiagnozowaniu problemów metabolicznych przeszedł niezwłocznie na dietę niskokaloryczną i niskobiałkową; słowem, lekkostrawną, złożoną z produktów Pro-Linen.

Rdzeń diety 14-letniego wałacha stanowi musli Day Complex Light, które całkowicie zastąpiło owies, powodując znaczne zmiany w zachowaniu i kondycji konia. Potliwy do tej pory Lewiatan zaczął znacznie lepiej tolerować wysiłek podczas jazdy, jego sierść nabrała blasku i wygładziła się, zniknęły też problemy z wymianą okrywy włosowej. Sieczka Alfibre Oil, dodawana do każdego posiłku, wydłużyła czas jego pobierania i stała się chętnie wyczekiwanym przez wałacha smakołykiem. Niewielki dodatek wysłodków Beet Quick wpłynął korzystnie na przyrost masy po gwałtownym spadku wagi, jaki koń zaliczył przed postawieniem diagnozy weterynaryjnej, a o kondycję układu pokarmowego dba podawany regularnie 2-3 razy w tygodniu Natural Herbal Mash. Metodyczne uzupełnianie utraconych wraz z potem pierwiastków z użyciem elektrolitów w płynie od Pro-Linen odbiło się pozytywnie na wynikach badań i samopoczuciu Lewiatana.

 

Jak zauważa właściciel wałacha, zmiana diety była krokiem milowym w opanowaniu choroby, jaka dotknęła Lewka. Właściwe żywienie pozwoliło też na znaczną poprawę komfortu życia konia, sprawiając, że wrócił on do pełni sił i długo jeszcze będzie cieszyć swoich opiekunów wspaniałą formą i pięknym wyglądem.

Dziękujemy serdecznie za zaufanie, życzymy smacznego i… zdrowego!

Udostępnić ten wpis?

admin