Metamorfoza Skarba

Jak się okazuje, nie tylko duże „pełnoprawne” konie wymagają specjalistycznego podejścia żywieniowego – także kuce potrzebują właściwej diety, która pozwoli im w pełni wykorzystać swoje możliwości i pozostać w zdrowiu i dobrej formie do późnych lat!

Tak właśnie jest ze Skarbem – jednym z dwóch kucy Ady, która podzieliła się z nami swoją opinią o paszach Pro-Linen. Ten piękny izabelowaty wałach ma już 21 lat, jednak mimo to spełnia się w treningu ujeżdżeniowym pod swoją właścicielką. Z racji na wiek, Skarb musi otrzymywać pełnowartościowe posiłki, w których nie zabraknie witamin i niezbędnych koniom składników mineralnych. Takie właśnie bogate, lecz bezpieczne żywienie zapewnia Adzie stosowanie paszy Pro-Linen Day Complex Light oraz wysłodków z lucerną Beet Mix.

Drugi z kucy o przewrotnym imieniu Laluś to niezłe końskie ziółko. Mimo niewielkiego wzrostu ten energiczny szetland wykonuje pracę skokową i ujeżdżeniową, a Ada świetnie się na nim czuje! Niestety Laluś przeszedł ochwat, co wyklucza żywienie tego dzielnego kuca owsem. Dieta Lalusia powinna być uboga w cukry, gdyż duże ilości sacharydów realnie zwiększają ryzyko nawrotu schorzeń ochwatowych. Pasza Day Complex Light oraz niewielki dodatek wysłodków Beet Mix, „podkradane” koledze Skarbowi, okazały się strzałem w dziesiątkę. 16-letni już Laluś jest w doskonałej formie, a jego właścicielka mówi o Pro-Linen tak:

Jestem bardzo zadowolona z musli oraz wysłodków, które są jedynymi paszami, jakie oba moje kuce chętnie wyjadają. Dzięki nim starszy Skarb jest w bardzo dobrej formie, wręcz przeżywa drugą młodość. Natomiast Laluś w końcu ma musli, które naprawdę mu smakuje i jest bez owsa. Za tak niewielką cenę taki efekt jest zachwycający. Do tego wydatki na nabłyszczacze spadły prawie że do zera – z daleka widzę świecącą sierść moich koni!

Dziękujemy Adzie za opinię!

Przypadek jej kucy to sytuacja, która pokazuje bardzo ważną cechę pasz Pro-Linen: bezpieczeństwo w stosowaniu! Staramy się, by nasze produkty nie zawierały dużych ilości cukrów i były „wszechstronne” – jak widać, nawet końscy seniorzy i rekonwalescenci mogą być zadowoleni z żywienia paszami Pro-Linen.

Udostępnić ten wpis?

admin